Plaża w Alanya - Turcja

Alanya - perła turystyczna Tureckiej Riviery Morza Śródziemnego

Alanya - Turcja

Alanya to najpopularniejsza miejscowość Tureckiej Riviery, z niezliczoną ilością hoteli i mnóstwem atrakcji turystycznych, położona ok. 120 km na wschód od Antalya, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Słynny kurort otaczają góry Taurus od północy, od południa zaś ciepłe wody Morza Śródziemnego. Miasto posiada bogatą historię, w której odegrali swoją rolę Grecy, Rzymianie, Turcy Seldżuccy, a także piraci, mający tu swoją bazę wypadową. Górująca nad miastem twierdza z Czerwoną Wieżą i murami obronnymi jest niewątpliwie największą atrakcją miasta.

Alanya - Turcja Alanya - Turcja

Matka natura wyjątkowo hojnie obdarzyła Alanyę swym pięknem. Najpiękniejsze wybrzeże Morza Śródziemnego przypada właśnie na Alanyę. Ciągnące się kilometrami plaże są głównie piaszczyste. W niektórych miejscach piasek jest tak drobny, iż nie przylepia się nawet do ciała. Najsłynniejsza z nich to plaża Kleopatry, gdzie jak głosi legenda egipska królowa zażywała kąpieli, a sama plaża była darem od Marka Aureliusza.Na północ od błękitno ? turkusowego morza wyrastają Zachodnie Góry Taurus. Porośnięte lasami sosnowo - cedrowymi góry wraz z rwistymi rzekami i dolinami tworzą zupełnie inny klimat... Miasto pachnie jak spryskane perfumami gdy zakwitają pomarańcze. Różnokolorowe kwiaty zdobiące ulice miasta cieszą oko i duszę. Zarówno od strony morza jak i lądu zloklizowane jaskinie fascynują swą tajemniczością i zdrowotnymi właściwościami... Alanya to miejsce, w którym słońce uśmiecha się do Was!

Alanya - Turcja Alanya - Turcja

Alanya jest ogólnie nowoczesnym miastem, z zachodnioeuropejskim charakterem, nastawionym tylko na turystykę i słynącym z życia nocnego.. Warto pospacerować po krętych uliczkach starówki, gdzie oprócz licznych sklepów z dywanami, wyrobami skórzanymi i biżuterią znajdują się również spokojne miejsca w których można odpocząć po długim spacerze. Nocą rozpoczyna się tutaj prawdziwa zabawa. Niezliczona ilość barów, knajpek i restauracji przyciąga wszystkich czujących się młodo, bez względu na porę dnia. Nie liczy się wiek ani narodowość - Alanya każdemu turyście zapewni niezapomniane wrażenia.

Bookmark and Share

Zainteresowanych bliższymi informacjami prosimy o kontakt

  • Head Office : +49 (0) 38209 87 97 717
    Tel. ( j. polski ) : +49 (0) 9252 35 09 00
    E-mail : kontakt@eura-nexus.com