Andermatt - Szwajcaria

Andermatt - turystyczna stolica szwajcarskiego Kantonu Uri

Andermatt - Szwajcaria

Andermatt położony jest w szwajcarskim Urserntal u podnóża majestatycznego, alpejskiego Gotthard masywu. Centralna lokalizacja tej alpejskiej desytnacji zapewnia doskonały dostęp do głównych krajowych i międzynarodowych szlaków transportowych, tak więc już sam dojazd pozwala na urlopowe doznania. Przykładowe odległości: Luzern – 1 h ; Zürich -1,5 h ; Mailand – 2 h. Na lotniskach Zürich, Basel i Mailand można znaleźć dowolne połączenia liniowe z całym światem , podczas gdy w Buochs, zaledwie 45 minut od Andermatt, dostępne jest lotnisko dla samolotów prywatnych .

Andermatt - Szwajcaria Andermatt - Szwajcaria

Miasteczko jest centrum turystycznym całego Kontonu i dzięki trasom narcierskim Andermatt – Gemsstock napewno prawdziwym rajem dla narciarzy. Wyśmienita infrastruktura wraz z kolejką linową i licznymi wyciągami gwarantuje szybki dostęp do wszystkich tras. Oprócz klasycznych dyscyplin Andermatt jest doskonałym miejscem do Freeriden. Miłośnicy tego trendu omijają raczej znakowane i kontrolowane trasy, ich tereny to nietknięty i głęboki śnieg.

Andermatt - Szwajcaria

Andermatt , to nie tylko trasy narciarskie , latem turystów przyciąga nienaruszona alpejska natura, piękno tego malowniczego miasteczka i okolic opisywał już w 1779 roku sam Goethe. Otaczające góry zapraszają do wędrówek, wycieczek rowerowych, trekkingu czy do wspinaczki. Wiele krystalicznie czystych jezior górskich i ich dopływy dają wystarczająco dużo miejsca dla różnorodnych sportów wodnych ,takich jak wędkarstwo, nurkowanie, rafting, lub po prostu zabawne i orzeźwiające kąpiele .

Andermatt jest również doskonałą bazą wypadową na wspaniałe wycieczki . Sąsiedztwo trzech przełęczy Gotthardpass, Furkapass i Oberalp jest prawdziwą pokusą . Kręte trasy wspinające się w górę Alp , gdzie za każdym zakrętem czekają nowe wspaniałe widoki dają niezapomniane przeżycia. Następnie można po prostu zrelaksować się w jednej z wielu przydrożnych tawern, zazwyczaj wyposażonych w zewnętrzne, słoneczne tarasy. Czy też do Lucerny i słynnego Jeziora Czterech Kantonów - jest to tylko godzina drogi, elegancki Zürich trochę dalej. Nawet do światowej metropolii jaką jest Mailand można dojechać w dwie godziny. W najbliższej okolicy Andermatt znajduje się aż kilka zapierających dech w piersiach alpejskich masywów i przełęczy. A na stacji Andermatt regularnie zatrzymuje się słynny Glacier Express - pociąg linii kolejowej przez Alpy, łączący ze sobą Zermatt i St Moritz.

Bookmark and Share

Zainteresowanych bliższymi informacjami prosimy o kontakt

  • Head Office : +49 (0) 38209 87 97 717
    Tel. ( j. polski ) : +49 (0) 9252 35 09 00
    E-mail : kontakt@eura-nexus.com