Wille w El Gouna

Pola golfowe w El Gouna Golf Resort i Ancient Sands Golf Resort

El Gouna i tamtejsze zaprojektowane przez znanych światowach architektów - Gene Bates i Fred Couples , mistrzowskie, 18 -dołkowe (US PGA Championship Golf Course) pole golfowe jest jednym z pierwszych adresów w świecie golfa. Jest to bardzo interesujący kurs o różnych stopniach trudności nadający się zarówno dla miłośników jak dla miłośniczek golfa , ale jego największym walorem jest niesamowita krajobrazowa sceneria. Kurs otoczony jest przepięknymi lagunami, a zlokalizowano go na półwyspie jako zieloną oazę zaraz obok kompleksu hotelowego - Steigenberger Golf Resort.

Pole golfowe w El Gouna Golf Resort

Kurs nadaje sie na prawie każdy Handicap. Początkujący mogą pierwsze szlify nabywać w Golf - Academy, bardziej zaawansowani ćwiczyć na polu, a profesjonaliści - przygotowywać sie do turnieji , gdyż. na tym polu rozgrawane są również międzynarodowe turnieje golfowe. Długość kursu to prawie 7000 m , 6 Tees - trzy dla mężczyzn i trzy dla kobiet. Nie mniej ciekawy jest również koncept architektoniczny, elementy pustynne i duży bunkier tworzą ciekawy kontrast do niebieskich wód laguny i soczystej zieleni Fairways i Greens. Nieobliczalne porywy wiatru z nad Morza Czerwonego przyczyniają się do nieobliczalności samej gry i zwiększają faktor dobrej zabawy. Z kapryśności i płatania psikusów nawet zaawansowanym golfistom znany jest dołek 4. Par 5, który grany jest pod wiatr, jak i dołek 9, Par 5 z kierunkiem gry w strone wieży Clubu Golfowego jest również wyzwaniem. Golf Club i jago punkt centeralny Club House znajdują się okolicach pierwszego Tee. Club House oczywiście z restauracją, kawiarnią, barem, Fitnessclubem, Pro - Shopem itd.

Pole golfowe w El Gouna Golf Resort

Obecnie w El Gouna budowane jest drugie pole golfowe, znajdujące się na terenie nowo powstającego Golf - Resortu " ANCIENT SANDS ". Projektantem pola jest znany światowy architekt - Karl Litten.

Pole golfowe w Ancient Sands Golf Resort
Bookmark and Share

Zainteresowanych bliższymi informacjami prosimy o kontakt

  • Head Office : +49 (0) 38209 87 97 717
    Tel. ( j. polski ) : +49 (0) 9252 35 09 00
    E-mail : kontakt@eura-nexus.com