Baltycka plaża

Wyspa Rugia - Mecklenburg - West Pomerania - Niemcy

Wyspa Rugia - Niemcy

Rugia / Rügen – największa wyspa Niemiec położona w południowo-zachodniej części Bałtyku. Administracyjnie w całości należy do powiatu Rügen (Meklemburgia-Pomorze Przednie).Powierzchnia wyspy wynosi 926 km², najwyższy punkt (161 m n.p.m.) to Rugard na półwyspie Jasmund. Rugia jest silnie rozczłonkowana z licznymi zatokami (największa i najgłębiej wcięta Jasmundzka na północy wyspy oraz Promter Wiek), półwyspami (największe: Jasmund, Wittow na północy oraz Zudar i Mönchgut na południu), wysepkami (m.in. Hiddensee, Ummanz), a od lądu jest oddzielona wąską cieśniną Stralsund (t. Strela), nad którą przerzucono most drogowo-kolejowy (Rügendamm). Obecnie obok niego wybudowany jest nowy most autostradowy. Na Rugii znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe. Najliczniejszym miastem wyspy jest leżące na północno-wschodnim wybrzeżu, nad zatoką Prorer Wiek, Sassnitz. Kilka kilometrów na południe od miasta, w Neu Mukran, znajduje się terminal promowy zapewniający połączenie morskie z krajami skandynawskimi.

Wyspa Rugia - Niemcy

Na północ od Sassnitz, na kredowym półwyspie Jasmund zlokalizowany jest Park Narodowy Jasmund z klifowymi formacjami skalnymi m.in. Wissower Klinken, Stubbenkammer i centrum wystawowo-edukacyjnym Königsstuhl. Liczne zatoki zachodniej części wyspy wraz z pasem wybrzeża łącznie z sąsiednią wyspą Hiddensee i leżącym na stałym lądzie (w powiecie Nordvorpommern) półwyspem Darß wchodzą w skład kolejnego parku narodowego – "Vorpommersche Boddenschaft". Kolejnym obszarem chronionym na Rugii jest Park Natury Rügen rozciągający się na większości obszaru wyspy z wyłączeniem niewielkiej części jej wnętrza oraz południowo-wschodniego półwyspu Mönchgut, na którym to (i na wyspie Vilm) wytyczono rezerwat biosfery Südost-Rügen.

Wyspa Rugia - Niemcy

Wczasy rodzinne na plaży, sporty wodne, wycieczki rowerowe, jazda konno, czy też gra w golfa - nad Morzem Bałtyckim czaka na Państwa nieograniczona oferta spędzenia urlopu. Przede wszystkim jednak zdrowy klimat i zróżnicowana przyroda przyciągają niezliczone ilości urlopowiczów na Wybrzeże Bałtyckie w ciągu całego roku. Dodatkowo prawie każda miejscowość nadbałtycka, ze swoją typową nadmorską architekturą, roztacza atmosferę okazałego, minionego czasu. Ale nie tylko wybrzeże, również głąb kraju z przepiękną przyrodą i zabytkami ma wiele do zaoferowania.

Wyspa Rugia - Niemcy

Wielu turystów, którzy kochają wypoczynek nad morzem stawia na pierwszym miejscu plaże nadbałtyckie. Entuzjaści twierdzą, że plaże nad Bałtykiem gromadzą wszystkie zalety jakie musi mieć plaża. Na wyspie Rugia szeroki pas plaży ciągnie się kilometrami. Można wybrać albo miejsca cichsze albo opalać się w towarzystwie. Dziksze plaże umiejscowione są na południu. Plaże bardziej cywilizowane są w samych kurortach. Tam w morze wychodzą drewniane pomosty, do których przybijają statki wycieczkowe. Za wydmą jest deptak, a zanim stoi szereg pensjonatów i hotelików z restauracyjnymi ogródkami.

Wyspa Rugia - Niemcy
Bookmark and Share

Zainteresowanych bliższymi informacjami prosimy o kontakt

  • Head Office : +49 (0) 38209 87 97 717
    Tel. ( j. polski ) : +49 (0) 9252 35 09 00
    E-mail : kontakt@eura-nexus.com